Николай Михайлов и Твенте не можаха да сложат край на негативната си серия. В мач от 24-ия кръг на холандското първенство, тимът от Енсхеде загуби гостуването си на Хееренвеен с 1:2 и усложни ситуацията си. Михайлов игра през всичките 90 минути.

Ван ла Пара даде аванс на домакините в 15-ата минута, а в 54-ата минута Твенте изравни чрез резервата Дмитрий Буликин. Все пак Хееренвеен стигна до победата благодарение на попадение на Финбогасон в 79-ата минута. За капак бранителят на гостите Браафхейд бе изгонен в края на мача за втори жълт картон.

Така Твенте няма победа вече шест мача, като последният му успех бе на 10 януари. В класирането тимът на Николай Михайлов е четвърти с 44 точки и изостава с шест от лидера ПСВ, който е с мач по-малко. Хееренвеен пък е 11-и с 26 точки.