Барселона спечели купата на Каталуния след успех с 4:2 след изпълнение на дузпи срещу градския съперник Еспаньол. Мартин Петров влезе в игра след почивката и реализира едно от попаденията от бялата точка.

Иначе редовното време завърши при резултат 1:1. Еспаньол първи стигна до гол, като в 20-ата минута Шиамо Саброса след груба грешка на Адриано.

Барса успя да отговори едва в края на мача. Буквално секунди преди да изтекат 90-те минути, спряганият за трансфер в Манчестър Юнайтед Сеск Фабрегас се разписа за 1:1.

В началото на последвалото продължение шампионите на Испания останаха с 10 души на терена след директен червен картон на Алекс Сонг.

При изпълненията на дузпи играчите на Барса бяха по-точни и прибавиха още един трофея във витрината си, въпреки че голяма част от звездите им, сред които и Лео Меси, не играха.