Мартин Петров показа добра ефективност и за десет минути вкара гол в голово шоу, което неговият Болтън загуби с 4:5 при гостуването на Питърбро в среща от 23-ия кръг на втория ешелон на Англия – Чемпиъншип.

Българското крило влезе като резерва в 80-ата минута на мястото на Кийт Андрюс и вкара последния 9-и гол в срещата, с който оформи крайния резултат 5:4.

Домакините започнаха шеметно мача и с голове във 2-ата и 6-ата минути на Томлин и Гейл бързо взеха солиден аванс. В добавеното време на първата част Андрюс върна един гол от дузпа, но веднага след почивката, в 47-ата мин. Торн възстанови аванса на Питърбро. Болтън получи нова дузпа, отново реализирана от Андрюс в 56-ата мин., но отново голът пак бе бързо върнат чрез Литъл в 69-ата мин.

Последните минути също бяха крайно интересни. Закуани вкара за Питърбро и направи 5:2 в 83-ата мин., но след това се разписаха Афобе в 85-ата и Петров в 87-ата минути.

В класирането Болтън е на 15-о място с 29 точки, а Питърбро е на последната 24-та позиция с 19 точки.