С двама българи в стартовия си състав Фулъм претърпя загуба с 0:1 при гостуването си на Нюкасъл. Така лондончани приключиха серията си от две поредни победи и общо седем мача във Висшата лига.

За втори път, откакто Станислав Манолев е привлечен във Фулъм, започна като титуляр. Той игра като десен халф, на мястото на контузения Ашкан Дежага, и остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от нападателя Уго Родайега. Съвсем очаквано в състава на "котиджърс" бе и Димитър Бербатов, който игра цял мач, но този път не можа да отбележи и да запише името си сред голмайсторите в пети пореден мач.

През първото полувреме двамата българи бяха в основата на повечето по-интересни неща за своя отбор. Още в 4-ата минута Бербатов получи топката в наказателното поле на съперника и нанесе хубав диагонален шут, който мина в близост до вратата. Последва отговор на домакините, като няколко добри възможности се откриха пред Папис Сисе, но вратата така и не бе поразена. Димитър Бербатов изведе Брайън Руис в 39-ата минута, но в последния момент костариканецът бе блокира от притичал защитник. При последвалия корнер Манолев показа защо е голмайстор на националния ни отбор и негов удар затрудни Тим Крул, но вратарят на "свраките" все пак направи страхотно спасяване и запази вратата си суха.

След почивката домакините наложиха натиск и в 53-ата минута след удар на Анита и рикошет от тялото на Фримпонг топката срещна гредата, а при добавката Сисе нацели същия страничен стълб.

Лондончани отвърнаха в 68-ата минута, когато след центриране на Рийзе от фаул Бербатов стреля с глава, но Крул успя да спаси.

Сисе бележи победния гол в последните минути.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Нюкасъл нанесе решителния удар в мача в четвъртата от петте минути добавено време на мача. След продължителна атака защитниците на Фулъм на няколко пъти не успяха да изчистят добре топката, тя най-накрая се върна към Папис Сисе, който със страхотно овладяване и удар реализира за 1:0 и донесе успеха на своя отбор.

Фулъм остава на 10-о място в класирането с 39 точки, докато Нюкасъл вече е с 36 и се изкачи до 13-а позиция.