Ивелин Попов направи силен мач, но не успя да помогне на Кубан да избегне загубата с 0:1 при гостуването на Локомотив (Москва) в мача осмия кръг на руското първенство.

Попов игра през всичките 90 минути е беше един от най-опасните футболисти на гостите.

Единственото попадение в мача реализира Дмитрий Тарасов в 49-ата минута с глава след центриране от корнер на Александър Самедов.

Попов на няколко пъти извеждаше своите съотборници на добри позиции, но липсата на концентрация в завършващата фаза на атаките се оказа фатална за Кубан.

Българинът можеше да изравни след час игра, когато нахлу на скорост в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката профуча на сантиметри край далечната греда.

Пет минути по-късно Попов отправи страхотен удар от 30 метра под гредата, който беше избит с мъка от вратаря Иля Абаев. Топката отскочи към Ибраима Балде, но той стреля неточно при добавката.

Така тимът от Краснодар допусна втора загуба в последните си четири срещи и с 10 точки остана на осмо място в класирането. Локомотив (Москва) е четвърти с 16 точки.

Лидер е ЦСКА (Москва) с 20 точки, пред Спартак (Москва) и Зенит с по 17 точки.