Ивелин Попов вкара гол за Кубан (Краснодар) при равенството 2:2 срещу Зенит (Санкт Петербург) в мач от 26-ия кръг на руската Премиер лига.

Гостите от Зенит, които се борят за шампионската титла с московския ЦСКА, поведоха още в 6-ата минута с гол на Константин Зирянов. В 23-та минута румънският нападател на Кубан Даниел Николае изравни - 1:1.

В 30-ата минута Ивелин Попов, който бе на терена през всичките 90 минути, се измъкна от защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря Вячеслав Малофеев. 34-годишният Малофеев изби първия удар на Ивелин Попов, но топката попадна отново в българския нападател и при втория си опит той бе точен - 2:1 за Кубан.

В 66-ата минута португалският полузащитник на гостите Дани оформи крайния резултат - 2:2.

В класирането Кубан е на седмо място във временното класиране на руското първенство с актив от 41 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 57 точки и един мач по-малко. На второ място е Зенит с 54 точки, а на трето място е Анжи - 47 точки.