Иван Иванов класира Базел за 1/16-финалите в турнира за купата на Швейцария, след като отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 като гост на третодивизионния Олд Бойс.

Редовното време завърши 0:0, а българският национал се разписа в 95-ата минута с глава след центриране от корнер на Матиас Делгадо.

Това беше първо попадение за Иванов след трансфера му от Партизан по-рано през месеца. Помощник-треньорът Марко Валкер, който води Базел в отсъствието на Мурат Якин, даде шанс на повечето от резервите с оглед предстоящия първи плейоф за Шампионската лига срещу Лудогорец в сряда на националния стадион "Васил Левски".

"Имахме доста положения, но ни лисваше концентрацията при завършващия удар. Дадохме шанс на някои по-млади играчи и те се представиха добре, но не сме доволни, че преди толкова важния мач в София в сряда трябваше да играем 120 минути. Все пак най-важното е, че продължаваме напред в турнира и сега трябва да се концентрираме изцяло върху двубоя с Лудогорец в Шампионската лига", заяви Валкер.

Съставът на Базел: Велати, Филип Деген, Сауро, Иванов, Фозер, Фрай, Давид Деген, Делгадо, Йевтич (91-Алиджи), Адили (58-Щокер), Андрист (74-Сеферагич)

Базел гостува на Лудогорец в сряда от 21:45 часа, в първа среща от плейофния кръг на Шампионската лига, а срещата от Националния стадион "Васил Левски", може да гледате пряко по bTV.