Георги Христов вкара нов гол за Тампа Бей Роудис, разписвайки се при успеха с 3:1 над университетския отбор на Тампа в приятелска среща преди началото на сезона в Северноамериканската сокър лига.

Бившият нападател на Ботев (Пд), Левски, Славия и Локо (Сф) започна като титуляр и в 11-ата минута започна атака, която бе завършена от Кийт Савидж за 1:0. Три по-късно обаче студентите изравниха след попадение на Крейг Леърд.

В 40-ата минута Карл Корт подаде към Шейн Хил и халфът направи 2:1 за Роудис, а две минути преди края на първото полувреме Георги Христов оформи крайното 3:1.

Българинът вкарва във втори пореден мач, откакто играе в САЩ, а предишното му попадение бе в контролата с Екърд Колидж, спечелена с 5:0.