Фулъм записа четвърта поредна загуба в английското първенство. "Котиджърс" отстъпиха с 1:2 като домакини на Суонзи. Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм и отново не успя да се разпише - нещо, което не е правил от 21 октомври насам.

Домакините си отбелязаха автогол в 56-ата минута. Арън Хюз прати топката в собствената си врата и даде аванс на Суонзи. Девет минути по-късно обаче Скот паркър възстанови равенството.

Победното попадение за тима на Михаел Лаудруп пък бе дело на Джонджо Шелви в 80-ата.

Така Фулъм остана в зоната на изпадащите, като има 10 точки в актива си. Суонзи е 10-и с 15. В следващия кръг Димитър Бербатов и компания играят срещу един от преките си конкуренти за оставане в елита - Уест Хем.

Арсенал пък спечели домакинството си на Саутхемптън с 2:0 и увеличи преднината си на върха в класирането на четири точки след равенството на преследвача Ливърпул в градското дерби с Евертън (3:3).

И двата гола за "артилеристите" отбеляза Оливие Жиру. Френският нападател се разписа в 22-ата и в 86-ата минута, като второто попадение бе от дузпа. Резултатът можеше да бъде и по-убедителен, но Арън Рамзи уцели страничната греда в 18-ата минута.

В игра за Арсенал се завърна Тио Уолкът, който дълго време лекуваше контузия. Той влезе като резерва в 70-ата минута на мястото на Санти Касорла.

Тимът на Арсен Венгер е лидер с 28 точки, следван от Ливърпул с 24, Саутхемптън с 22 и Челси с 21, който е с мач по-малко.