Младежкият национал на България Едисон Йорданов получи пореден шанс за изява за първия отбор на Борусия (Дортмунд). Както вече е известно роденият в Германия футболист с родни корени по принцип играе за втория отбор на финалиста в Шампионската лига от миналия сезон, но бе взет от треньора Юрген Клоп на подготвителния лагер в Испания.

Българин с гол за Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО) >>

Сега Борусия се прибра в Германия и Йорданов отново имаше възможност да играе – в първата контрола на немска земя срещу Кайзерслаутерн, в която "жълто-черните" гостуваха на "Фриц Валтер Щадион".

Българинът бе резерва, но влезе в игра в 71-ата минута на мястото на Нури Шахин.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Иначе Борусия се наложи с 3:1, а победните голове паднаха след влизането в игра на Йорданов. Дортмундци поведоха в резултата след попадение от дузпа на Марко Ройс в 28-ата минута, но тимът от втора Бундеслига изравни 4 минути по-късно чрез Марсе Гаус. Успехът за Борусия дойде след голове на Якуб Блашчиковски в 77-ата и Роберт Левандовски в 81-ата минути.