Валери Божинов игра едно полувреме, а неговият Виченца записа втора поредна загуба и общо пети мач без победа, отстъпвайки с 1:2 в домакинството си на един от директните си съперници в борбата за оцеляване – Читадела, от 35-ия кръг на втората дивизия на Италия.

Българинът бе титуляр за своя отбор, но бе заменен на почивката, когато Виченца губеше с 0:1. Гостите бяха повели в края на първото полувреме с гол на Антонио ди Нардо. В 62-ата Доминик Малонга изравни, но само 2 минути по-късно отново Антонио ди Нардо, този път от дузпа, се разписа и донесе успеха на Читадела.

Така Виченца остава в зоната на изпадащите, на 20-о място с 32 точки и изоставане от 8 точки от Асколи, който се намира на 19-ата позиция, даваща право на участие в бараж за оцеляване. Читадела се изкачи от 19-о до 16-о място с 42 точки.