"Искам да спечеля титлата на Португалия, купата на страната и защо не Лига Европа", сподели в интервю за португалското издание "Maisfutebol" българският играч на Спортинг Валери Божинов.

Той коментира срещата с Витория Сетубал, спечелена с 3:0, в която влезе за 20 минути. "Спечелихме още един мач, Спортинг има постоянност и играе все по-добре", сподели нападателят.

"Важното е да побеждаваме и да не изоставаме от Порто и Бенфика, защото целта ни е да бъдем колкото се може по-близо до тях. Искам да вкарвам голове, но същественото е, че съотборниците ми го правят. Важна е победата, защото когато тя дойде, отборът се чувства по-добре. Гледах мача на Бенфика и Порто и това равенство бе най-добрия резултат за нас.

Но по-важен е нашият тим. В четвъртък играем с Лацио в Лига Европа и искаме да продължим с победите. Когато печелим, има радост в отбора, а това дава спокойствие на треньора и феновете. Дали ще съм титуляр? Знаех още когато идвах тук, че това е силен тим, в който всички играчи са от значение.

Предстоят ни много мачове, нормално е да ми се играе, но на терена излизат само 11 души. Дойдох тук, за да спечеля титли, шампионата, защо не Лига Европа, Купата на Португалия и други трофеи", продължи българинът.

Той си позволи и да коментира тима на Лацио, срещу когото е излизал много пъти в Серия "А". "Играл съм срещу тях много пъти, купиха играчи като Сисе и Клозе, но Спортинг не го е страх от нищо. Лацио е добър тим, но аз гледам нашия отбор".