Валери Божинов отбеляза гол, а неговият Виченца постигна втора поредна изключително важна победа срещу пряк съперник в борбата за оцеляване в Серия Б на италианския футбол. Този път „бяло-червените” спечелиха с 3:1 като домакин на Про Верчели.

Българският нападател бе титуляр и игра до 56-ата минута, когато бе заменен от Томазо Белацини. Именно Божинов откри резултата в мача още в 12-ата минута, когато бе изведен от Чарамитаро и с удар в ъгъла реализира за 1:0. В началото на второто полувреме, в 55-ата и 63-ата минути се разписаха Малонга и Белацини и домакините поведоха с класически резултат. В 70-ата минута Иемело вкара почетния гол за гостите и оформи крайното 3:1.

Виченца остава в зоната на изпадащите, на 20-о място, но с 38 точки вече се приближи само на 2 до Асколи, който се намира на 19-ата позиция, даваща право на участие в бараж за оцеляване. Асколи обаче е с мач по-малко. Про Верчели е на 21-во място с 31 точки.