Амкар (Перм) се наложи над Анжи с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на руското първенство.

Единственото попадение падна в края на мача, когато точен бе Дмитрий Белорусов. Благой Георгиев, който игра пълни 90 минути, имаше основен принос за гола.

Георгиев центрира от корнер, получи се разбъркване, топката отново попадна у него, след това Белорусов я прати в мрежата.

Захари Сираков и Георги Пеев също играха цял мач и се отличиха с добри изяви. Благо Георгиев се отчете и с жълт картон, който получи през първото полувреме.

С успеха Амкар се изкачи на 6-а позиция с 27 точки. Анжи е последен с едва 6.

В дербито на кръга Спартак (Москва) победи лидера Зенит с 4:2. Хеттрик за победителите реализира Мовсисян - голове в 33-ата, 44-ата и 48-ата, а един добави Глушаков в 83-ата. За гостите от Санкт Петербург се разписаха Кержаков в 6-ата и Хълк в 64-ата мин., като бразилецът изпусна и дузпа при 1:0 за Зенит.

В класирането Зенит остава лидер с 36 точки, а Спартак е с 33 и дели 2-рото място с Локомотив (Москва).