В среща от предпоследния, 29-и кръг на руското първенствоq Амкар победи като домакин Ростов с 3:2, а в герой на мача се превърна Благой Георгиев.

В 17-ата минута, след пробив по фланга, той центрира точно и Александър Коломейцев откри резултата - 1:0 за Амкар. В 23-та минута Мартин Якубко увеличи на 2:0 отново след точно подаване на Благой Георгиев.

А в 55-та минута Георгиев изпълни отлично дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Ростов, и резултатът стана 3:0 за домакините.

В 85-ата минута обаче при борба за висока топка Благо се приземи лошо и бе изнесен от терена на носилка. Вместо Георгиев в игра се появи Сергей Волков. В отбора на Амкар през целия мач игра и българският защитник Захари Сираков.

След тази победа Амкар се изкачи на 11-о място във временното класиране с 28 точки, колкото има и Волга, който обаче е с мач по-малко.

Лидер в руското първенство е ЦСКА с 63 точки пред Зенит - 58 точки.