Димитър Бербатов игра цял мач при домакинската загуба на Фулъм с 1:3 от Арсенал в мач от втория кръг на Висшата лига.

Българският нападател не успя да се разпише, но имаше участие в почетното попадение на ''котиджърс''. Головете за Арсенал пък реализираха Оливие Жиру и Лукас Подолски на два пъти. Дебют в състава на Мартин Йол направиха новите попълнения Скот Паркър и Дарън Бент.

Първата по-сериозна възможност за гол се откри пред Арсенал в 10-ата минута. Вратарят на Фулъм Стокдейл обаче отрази удар на Тио Уолкът. При последвалия корнер пък играч на ''котиджърс''изчисти в близост до голлинията.

В 14-ата минута момчетата на Арсен Венгер поведоха в резултата след удар отблизо на Оливие Жиру. Французинът се отскубна от защитата на домакините, получи топката от Арън Рамзи и прати топката във вратата. Малко след това Деймиън Дъф като по чудо не изравни. Попречи му единствено страхотната намеса на Шчесни.

Двата отбора си размениха по няколко нелоши атаки, преди да се стигне до нов гол. Той отново бе в полза на Арсенал. В 40-ата минута Дейвид Стокдейл отрази удар на Тио Уолкът след атака отдясно, но топката попадна в Лукас Подолски, който с плътен удар не остави шансове а вратаря на Фулъм и направи 2:0.

Бербатов в действие. През първата част валеше силен дъжд.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

След почивката Фулъм се активизира и притисна съперника си, като в 47-ата минута Таарабт стреля силно от границата на наказателното поле, но Шчесни не допусна гол.

В 68-ата минута резултатът стана класически след нов гол на Подолски, който получи топката след пробив на Санти Касорла.

Фулъм обаче не се предаде и стигна до почетно попадение в 73-ата минута, дело на Дарън Бент. Първо Бербатов отправи удар, който бе отразен от Шчесни, но след това Бент отпразнува дебютния си мач за тима с гол.

В края на срещата Касорла остана сам срещу Стокдейл, но не успя да реализира поредно попадение за Арсенал. В следващата атака пък Бербатов от добра позиция прати топката към трибуните.

Така след изиграването на първите два кръга и Фулъм, и Арсенал имат по три точки в актива си.

Ето и стартовите състави на двата тима:

ФУЛЪМ: Стокдейл, Рийзе, Хюз, Хангеланд, Ритер, Сидуел, Дъф, Паркър, Таарабт, Касами, Бербатов

АРСЕНАЛ: Шчесни, Мертезакер, Саня, Гибс, Дженкинсън, Росицки, Касорла, Рамзи, Уолкът, Подолски, Жиру