Димитър Бербатов и Фулъм претърпяха тежко поражение при гостуването си на Ливърпул от 11-ия кръг на Висшата лига. Лондонският тим падна с 0:4, а след тази загуба, четвърта поред в първенството и общо пета, вече изглежда почти сигурно уволнението на мениджъра Мартин Йол.

Бербатов изведе тима си с капитанската лента на "Анфийлд", но както и своите съотборници, така и той не можа да направи нищо, с което да се противопоставят на мърсисайдци. Българинът игра до 82-ата минута, когато бе заменен от Георгиос Карагунис.

Ливърпул гарантира победата си с ударно първо полувреме, като в рамките на само 13 минути поведе с 3:0. Резултатът бе открит в 23-ата минута след автогол на Фернандо Аморебиета, а само 3 минути по-късно Мартин Шкъртел удвои. В 36-ата мин. се разписа и Луис Суарес, който добави и още едно попадение през второто полувреме, в 54-ата мин., с което оформи крайното 4:0.

В класирането Ливърпул се изкачи на 2-ро място с актив от 23 точки, като изпревари Челси, който изненадващо загуби от Уест Бромич и остана 3-ти с 20. Лидерът Ареснал е с 25 точки, но в неделя му предстои двубой с Манчестър Юнайтед. Фулъм остава 16-и с 10 точки, но е с мач повече от следващите Стоук Сити и Норич, които са съответно с 9 и 8 точки.