Димитър Бербатов и Монако се класираха на полуфиналите за купата на Франция. Монегаските не оставиха никакви шансове на гостуващия втородивизионен Ланс и го разгроми с 6:0, за да продължи напред в борбата си за трофея.

Българинът бе титуляр и игра до 75-ата минута. Той изнесе доста силен мач, като се отчете с четвъртия си гол с червено-бялата фланелка и асистенция.

Именно Димитър Бербатов започна атаката за първия гол, която премина през Фабиньо и Лукас Окампос реализира, но при това попадение остана сериозно съмнение за засада.

В края на първото полувреме, в 41-ата мин., удари и часът на Бербатов, който засече пас отдясно на Тулалан и реализира за 2:0.

В началото на второто полувреме Ланс за кратко показа зъби и в 51-ата мин. Кулибали дори прати топката бе пратена във вратата на домакините, но гол не бе зачетен заради засада.

Това само ядоса домакините, които видяха, че не трябва да се отпускат и в 54-ата мин. Бербатов пусна страхотен извеждащ пас към Ривиер, който малко се забави с обработването на топката, защитниците го настигнаха, но все пак той отбеляза за 3:0.

Три минути по-късно резултатът вече бе 4:0, като след центриране от свободен удар никой не можа да играе с топката, тя стигна на задна греда до Фабиньо, който от близка дистанция порази вратата на гостите. В 67-ата мин. резултатът набъбна до 5:0 след нов гол на Окампос, засякъл пас на Дирар, а крайното 6:0 бе оформено в 85-ата след автогол на Ландре.

Така Монако се класира на полуфиналите и ще чака жребия, който ще определи следващия им съперник. Там евентуални съперници са Гингам, който по-рано днес победи Кан с 2:0 като гост и втородивизионния Анжер, който във вторник победи след 0:0 и дузпи Мулен. Последният полуфиналист ще бъде излъчен от двубоя Рен – Лил в четвъртък.