Димитър Бербатов изненадващо остана извън групата на Фулъм за днешния мач с Манчестър Сити.

Отначало не бе известно нападателят да има някакъв здравословен проблем и за кратко това породи спекулации, че отсъствието му е сигурен знак за негово напускане през зимата, въпреки интервюто на мениджъра на лондончани Рене Мюленстийн, в което обяви, че иска да задържи нападателя.

Едва след края на срещата треньорът даде обяснение защо българинът не играл. Оказа се, че Бербатов е получил някакви оплаквания по време на съботната тренировка и от щаба на Фулъм са преценили да не рискуват здравето му.

Треньорът на Фулъм обясни защо Бербатов не игра срещу Сити >>

Компани вкара по един гол и в двете врати.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Иначе въпросната среща на "Крейвън Котидж" бе спечелена от Манчестър Сити с 4:2. "Гражданите" поведоха с 2:0 с голове на Яя Туре в 23-ата минута и Венсан Компани в 43-ата. След почивката Фулъм изравни. Киърън Ричардсън реализира в 50-ата мин., а Венса нКомпани вкара и в собствената си врата в 69-ата. Това обаче изобщо не стресна Сити и те стигнаха до победата след попадения на Хесус Навас в 78-ата и Джеймс Милнър в 83-ата минути.

Манчестър Сити се изкачи на 2-ро място с 35 точки, 1 по-малко от новия лидер Ливърпул. Арсенал също е с 35 точки, но с много по-лоша голова разлика от Сити, а Челси е с 33 т. Фулъм е на предпоследната 19-а позиция с 13 точки и изостава с 1 точка от Уест Хем, който на последното място над зоната на изпадащите.