Неубедителното представяне на Фулъм в Премиър лийг продължава и лондонският тим записа втора поредна загуба и общо пети пореден шампионатен мач без победа. Този път "котиджърс" се препънаха срещу новака Кардиф Сити и отстъпиха с 1:2 пред собствена публика в среща от 6-ия кръг.

Димитър Бербатов игра цял мач за домакините, като Мартин Йол го бе пуснал заедно в атака с Дарън Бент. Те двамата и техните съотборници обаче бяха попарени в последната минута и отново трябваше да преклонят глава.

Гостите от Уелс обаче си заслужиха успеха, особено с по-добрата си игра през първото полувреме. Стивън Коулкър откри резултата за гостите още в 12-ата минута. Фулъм изравни в последната минута на първото полувреме чрез Брайън Руис след асистенция на Саша Ритер. Кардиф стигна до победата в 92-ата мин. с попадение на Джордън Мъч.

Фулъм остава в зоната на изпадащите, на 18-о място, с едва 4 точки, а Кардиф Сити е 11-и с 8 т.