Страхотна серия на Димитър Бербатов! Българският нападател на Фулъм се разписва в четвърти пореден мач за своя отбор, нещо, което не бе правил до този момент. Той отбеляза първите два гола за Фулъм при победата с 3:2 срещу Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби от 31-ия кръг на Висшата лига.

Другуят българин в състава не Фулъм Станислав Манолев не попадна в групата за този мач.

Фулъм поведе с 3:1 след първите 45 минути. Гол от дузпа на Бербатов още в 7-ата минута откри резултата. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Кристофър Самба, който даулира Ашкан Дежага в наказателното поле.

Бербо бележи от дузпа в 7-ата минута
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 22-ата минута отново българинът бе точен, за да преднината на тима си на 2:0 -  и отново Кростофър Самба не успя да го спре, той навлезе в наказателното поле и отблизо пусна топката по земя във вратата.

В 41-ата минута Клинт Хил си отбеляза автогол и Фулъм поведе с 3:0, но в последната минута на редовното време на полувремето Адел Таарабт успя да върне един гол и двата тима ще почиав при резултат 3:1.

Бербатов се разправя с голмайстора за КПР Клинт Хил.

Второто полувреме обаче започна идентично с първото - с дузпа. Този път 11-метровият наказателен удар бе в полза на КПР. Зат топката застана Луис Реми, но пропусна! Само 2 минути по-късно обаче (в 52-ата) той се реваншира за грешката си след асистенция на Стефан Мбиа и намали изоставането на своя тим до 2:3.

В края на мача Фулъм остана с човек по-малко, след като Стив Сидуел получи директен червен картон за груб фаул срещу Арман Траоре. Така срещата, която започна доста обещаващо за домакините, трябваше да завърши с напрежение, но в крайна сметка успяха да задържат преднината си и да вземат трите точки. С тях завма 10-о място с 39 т, докато КПР остава в зоната на изпадащите – на 19-а позиция с 23 точки. Лидер е Манчестър Юнайтед със 77.