Димитър Бербатов вкара втория си гол през този сезон във Висшата лига, а Фулъм постигна първа победа след шест шампионатни и общо седем поредни загуби. Лондонският тим се наложи с 2:0 в домакинството си на Астън Вила от 15-ия кръг, а това бе първия успех на тима при новия треньор Рене Мюленстийн.

За гостите от Бирмингам на резервната скамейка бе оставен Александър Тонев, но българският национал се появи в игра още на почивката.

Фулъм показа доста различно лице под ръководството на новия си наставник и още през първото полувреме си гарантира победата. Още в началните минути Бербатов бе близо до гол, но след негов удар вратарят на Вила Гузан изби в гредата.

Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато Бербатов свали една топка с глава към Дежага, който подаде на Сидуел и последният реализира за 1:0.

Бербатов в Арсенал – слуховете се засилват >>

В 30-ата минута "котиджърс" стигна до дузпа за нарушение срещу Качаниклич. Бербатов застана на бялата точка и с много прецизно изпълнение плътно до дясната греда на Гузан бе точен за 2:0.

Българинът се озова на стрелкова позиция и в 37-ата мин., но ударът му бе спасен от вратаря бирмингамци.
През второто полувреме Фулъм можеше да стигне до още по-изразителна победа, но в 65-ата мин. гредата отново спаси гостите след удар на Саша Ритер.

С победата Фулъм се изкачи на 18-о място, но е с равен брой точки, с по 13, със 17-ия Уест Хем и 19-ия Кристъл Палас. Астън Вила е 10-и с 19 т.