Амкар (Перм) спечели гостуването на Рубин (Казан) в мач от 11-ия кръг на руската Премиер лига. И двамата българи в състава на победителите Захари Сираков и Георги Пеев започнаха като титуляри.

Първият обаче не дочака последния съдийски сигнал, защото във втората минута на продължението бе изгон заради втори жълт картон. Пеев също бе "декориран в жълто", но още в 17-ата.

Иначе победния гол реализира Павел Игнатович още в 3-ата минута на срещата. В класирането Рубин е седми с 18 точки, а Амкар е девети с 15 точки.

В друг двубой Анжи записа шести пореден успех в шампионата на Русия. Тимът от Махачкала спечели гостуването си на Динамо в Москва с 2:0. Точни бяха Юрий Жирков и Самуел Ето'о съответно в 76-ата и 87-ата минути.

Двата отбора завършиха в намален състав. Жоао Карлос от Анжи и Гордон Шинденфелд от Динамо получиха директни червени картони съответно в 9-ата и 52-ата минути. Анжи е лидер с 26 точки, докато Динамо (Москва) е 14-и с 9 точки