Юношеският национален отбор на България до 17 години започна участието си на Каспийската купа в Азербайджан с унищожително 13:0 срещу Казахстан. Съставът, воден от Петър Пенчев, беше пълен господар на терена в Баку, като още до почивката вкара шест попадения. През втората част "лъвовете" реализираха още седем гола.

За България хеттрик направи Божидар Краев, разписал се в 15-ата, 17-ата и 28-ата минута, с по два гола се отчетоха Александър Георгиев (24, 45 минути) и Никола Димитров (51, 70), а по един добавиха Динко Митрев (26), Ангел Максимов (36), Георги Купенов (48), Самер Алхусеин (54), Йордан Георгиев (58) и Ивелин Илиев (72).

"Съперникът не беше на нашето ниво, но за сметка на това ние играхме с много настроение. Направихме хубави комбинации и реализирахме чудесни голове", беше краткият коментар на Петър Пенчев.

На 1 юни "трикольорите" излизат срещу Грузия, а мачът отново е в 18 часа българско време. При успех тимът ще си осигури място на полуфиналите за Каспийската купа.