Българският национален отбор за юноши до 19 години, воден от старши треньора Владимир Стоянов, претърпя тежка загуба с 0:7 от домакина Португалия.

Още на полувремето младите португалски футболисти водеха с 5:0, а герой на мача стана Гонсало Пасиенсиа, отбелязал три гола във вратата на Георги Китанов.

Първото попадение вкара Бернардо Силва още в 6-ата минута. В 18-ата португалците поведоха с 2:0 след първия гол на Пасиенсиа. В 26-ата минута Пасиенсия вкара второто си попадение в мача за 3:0. Наказателната акция на иберийците продължи и в 31-ата минута, когато те поведоха с 4:0 след гол на Коща. За 5:0 вкара Брума, който се разписа в даденото от рефера продължение на първата част. България не отговори на това с почти нищо.

След почивката португалците продължиха да доминират и изпуснаха множество положения. Все пак в края на мача те реализираха нови две попадения. Първо се разписа Кансело в 88-ата минута, а в добавеното време Пасиенсия оформи своя хеттрик и крайното 7:0 за Португалия.

Другата среща в групата между отборите на Дания и Чехия завърши при 5:0 в полза на червения динамит.

Състав на българския национален отбор: Георги Китанов, Васил Попов, Радослав Терзиев, Петър Чобанов, Станислав Траянов (Григор Долапчиев – 46), Милчо Ангелов, Милен Гамаков, Георги Илиев, Кристиян Петков (Кирил Десподов – 46), Борислав Цонев (Георги Василев – 77), Лазар Марин.

Първи срещи от квалификационния турнир за европейско първенство по футбол за юноши до 19 години в група 3:

Дания - Чехия - 5:0
Португалия - България - 7:0