Българският юношески национален отбор (родени 1997 г.) отстъпи с 1:2 на БЮР Македония в последния си мач от Европейските квалификации в тази възрастова група. Нашите се класираха последни без спечелени точки и само с този отбелязан гол, дело на Ангел Максимов в края на мача.

В другия мач Полша удари Белгия с 2:0 и се нареди на 1-о място в групата с 9 точки. Белгийците останаха с 6 на 2-ото, като двата състава се класираха напред в следващия етап на квалификациите. Домакините на турнира от БЮР Македония с 3 точки са 3-и, докато момчетата на треньора Петър Пенчев са без актив и последни. Така за първи път от две години насам наш отбор при юношите не преодолява първия кръг.

Срещата започна добре за България и още в 9-ата минута капитанът Александър Георгиев улучи страничната греда. В следващите две минути Георгиев на два пъти отново стреля опасно, но вратарят на домакините Александър Илич спаси с майсторство.

В 23-ата минута Керчев стреля след центриране на Аличков от фаул, но отново македонският вратар спаси. Две минути преди края на първото полувреме Жевтоски се разписа в българската врата за 1:0 след подаване на най-добрия в редиците на домакините Аломерович.

В първите пет минути на първото полувреме нашите се опитаха да се върнат бързо в мача и последователно Александър Георгиев, Николай Минков и Томас Цвятков стреляха, но пак вратарят Илич подскачаше от ъгъл на ъгъл и обра всичко. Точно в този момент домакините направиха една контра, в която Галин Минков от Литекс извърши нарушение и съдията отсъди дузпа. Вратарят на Берое Михаил Михайлов обаче спаси шута на Мирчевски.

Пет минути по-късно обаче пропусналият дузпата се реваншира и направи 2:0 за БЮР Македония, а в 65-ата минута можеше да стане и 3:0. До края на мача и двата отбора се хвърлиха в атаки, като най-напред невероятният вратар на БЮРМ спаси два поредни български шута. Веднага след това македонците също удариха гредата на нашата врата.

В 78-ата минута халфът на Левски Ангел Максимов намали на 1:2, засичайки центриране на Исмет Рамадан. Най-добрият в българския отбор - Александър Георгиев от Литекс, можеше да изравни в последните секунди на двубоя, но за кой ли път вратарят Илич направи плонж и изби над гредата.

Състав на България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Венцислав Керчев, Николай Минков (57- Божидар Краев), Галин Ташев, Александър Георгиев, Ангел Максимов, Стефан Аличков, Томас Цвятков (57- Исмет Рамадан), Китан Василев