България се наложи с 1:0 над фаворита Испания в среща от европейските квалификации за юноши до 17 години. Единственото попадение за българите вкара Чавдар Ивайлов от свободен удар в добавеното време на първото полувреме.

Селекционерът на нашите Методи Деянов направи една промяна в стартовия състав - на мястото на Серкан Юсеин се появи Янис Карабельов. Емил Петров започна като дефанзивен полузащитник в схемата 4-1-4-1, а Кирил Десподов застана на върха на атаката.

Отлично построеният български състав отправи първия опасен удар в мача в третата минута, но опитът на Чавдар Ивайлов бе блокиран. В 25-ата минута се получи разбъркване след корнер, но шутът на Антонио Вутов бе отклонен.

В края на първото полувреме, отново след ъглов удар, топката се озова в Алеко Алеков, но вратарят на испанците скочи в краката му. В добавеното време Кирил Десподов се измъкна по лявото крило и центрира, Педро Чиривиела увисна и подгони топката. Янис Карабельов го изпревари, което принуди стражът на Испания да го фаулира вляво от своето наказателното поле. От прекия свободен удар Чавдар Ивайлов завъртя топката директно в мрежата - 1:0 за България!

През второто полувреме българите контролираха събитията и не позволиха на Испания да стигне до чисто положение пред Станислав Димитров. Отборът на Методи Деянов дори имаше две отлични ситуации да увеличи аванса си. В 50-ата минута Чавдар Ивайлов центрира отляво, но Янис Карабельов и Емил Стоев се разминаха с топката на метри от вратата. Осем минути по-късно Стоев прехвърли топката зад отбраната на иберийците. Кирил Десподов я овладя, финтира защитник и стреля силно с десния крак, но топката разтресе напречната греда.

С трите точки юношите до 17 години заплетоха интригата в нашата група, а и се върнаха в битката за първите две места, даващи директно право на участие в елитния квалификационен кръг.

Последният двубой на "лъвовете" е в сряда от 16:00 часа и ще се играе на стадиона в Сливен. По същото време Испания и лидерът Полша ще се срещнат в Стара Загора.

Съставът на България (U17):
1. Станислав Димитров, 2. Алеко Алеков, 3. Стефан Велков, 5. Владимир Айтов, 4. Мики Орачев, 7. Емил Петров, 8. Емил Стоев (80 - 17. Илия Димитров), 14. Янис Карабельов (80+2 - 13. Сава Савов), 10. Антонио Вутов - капитан (77 - 16. Александър Димитров), 11. Чавдар Ивайлов, 9. Кирил Десподов
Старши-треньор: Методи Деянов