Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби от  Швеция с 0:2 в приятелска среща играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Головете за младите шведи отбеляза техният капитан Елиас Андерсон в 14-та минута и в 78-та минута.

До почивката шведите имаха леко превъзходство и пропуснаха  две-три възможности пред българската врата. След това играта бе равностойна, а опитите на българските национали да стигнат до изравняване се оказаха безуспешни. Две минути преди края шведският тим затвърди победата си с втори гол.

Българският селекционер Методи Деянов пусна като титуляри следните футболисти:

Николай Радев, Манол Чапов, Стефан Велков, Мики Орачев, Мирослав Иванов, Серкан Юсеин, Емил Стоев, Валентин Томов, Илия Димитров, Антонио Вутов, Гери Димитров

Сред резервите бяха Николай Кръстев, Владимир Айтов, Стойчо Атанасов, Антонио Тилев, Янис Карабельов, Георги Кънчев, Александър Димитров.

Двата състава ще играят още един приятелски мач на 31 май (четвъртък) от 17 часа, отново на стадион "Христо Ботев".