Отборът на България се оттегли на почивка, водейки с 1:0 на Румъния, в евроквалификационна среща от група 7. Мачът се играе пред едва около 7 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски". В 6-ата минута на двубоя Мартин Петров центрира в наказателното поле и Велизар Димитров се разписа с глава. Перничанинът разстреля вратаря Лобонт, като топката се оплете със страшна сила под напречната греда. Още от първата минута нашите натиснаха съперника, но това бе първата голяма опасност.

След попадението съперникът ни също показа зъби, като на два пъти рефлексът на Димитър Иванков се оказа решаващ резултатът да остане непроменен. В 13-ата минута Петър Занев се подхлъзна в наказателното поле и Никулица стреля моментално, но родният страж предотврати гол. Отборът ни стои стабилно на терена, но в защита се виждат сериозни пробойни.

БЪЛГАРИЯ: Иванков, Миланов, Томашич, Тунчев, Занев, Ст. Петров, Георгиев, Йовов, Бербатов, М. Петров, Димитров

РУМЪНИЯ: Лобонт, Огарару, Тамаш, Гоян, Рац, Годрея, Ов.Петре, Киву, Николица, Мазилу, Николае

СЪДИЯ: Конрард Плауц (Австрия)
СТАДИОН: "Васил Левски"