Отборът на Вихрен продължи в следващия кръг на турнира за Купата на България, след като победи с класическото 3:0 Берое като гост в първия мач на санданчани след напускането на Едуард Ераносян. Два гола за гостите реализира бившият играч на ЦСКА Петър Димитров, а още едно попадение във вратата на Беконо реализира Тренков. Гостите поведоха в резултата още в 4-ата минута, след като Димитров се възползва от грешка в защитата на домакините. Играчите на Берое, които през уикенда взеха реми на Литекс в Ловеч, се опитаха да изравнят, но не успяха да стигнат до сериозно положение пред Христов. Почти веднага след почивката Тренков от фаул вкара второ попадение за гостите и така реши мача. Крайното 0:3 в полза на Вихрен оформи отново Пепи Димитров, след като получи топката поради грешка на Пекин и отблизо не остави шансове на Беконо.

БЕРОЕ - ВИХРЕН 0:3 (0:1)
0:1 - П. Димитров (4')
0:2 - Тренков (56')
0:3 - П. Димитров (80')
БЕРОЕ: Беконо (кап.), Минчев, Танев, Христов, Огнянов, Пекин, Сандански, Чипев, Желев, Атанасов, Заков
ВИХРЕН: Христов, Христозов, Георгиев, Тренков (кап.), Тейшейра, Дяков, Соуса, Величков, Димитров, Шимоеш, Сантош
Съдия: А. Костадинов
Стадион: Берое, 200 зрители