ЦСКА спечели с 2:0 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от 24-ия кръг на първенството в деня. С тази победа червените остават безусловни лидери в първенството, а успехът им е още една крачка към очакваната от титла.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, но най-добрата голова възможност се откри пред гостите. Мартин Сечков стреля в ръцете на Ивайло Петров в 30-ата минута, като Сечков не наказа
грешка в защитата на армейците. Най-добрата атака за ЦСКА беше в последната минута на първата част, когато триходова акция завърши с удар на Емил Гъргоров над напречната греда.

Всичко по-интересно в мача се случи в първите 15 минути на второто полувреме. В 51-ата минута съдията отсъди спорна дузпа за падане на Удоджи в наказателното поле, но Неи стреля в страни от десния стълб на вратата на Ставрев. Веднага след това Маркиньос силно от 20 метра, но топката мина над напречната
греда, а удар на Йордан Тодоров със странична ножица профуча край десния стълб на Ставрев.

Натискът на ЦСКА даде резултат в 56-ата минута, когато удар на Удоджи от границата на наказателното поле намери целта. 6 минути по-късно влезлият като резерва Йордан Тодоров реши мача като напредна от дясно и хладнокръвно преодоля Стоян Ставрев. До края мача се доиграваше, като в последните 5 минути армейците останаха с десет души, тъй като авторът на първия гол Удоджи се контузи, а Стойчо Младенов беше изчерпал правото си на три смени.

Шампионът Левски победи последния в класирането Видима-Раковски с 3:0 на "Герена".Головете отбелязаха: 1:0 Николай Димитров 31-дузпа, 2:0 Жеан Карлос 37, 3:0 Костадин Зеленков 88-автогол. БТА