ЦСКА разгроми втородивизионния Хасково с 6:2 в първи мач 1/16-финална среща от турнира за купата на България игран на стадион "Българска армия".

Още в 6-та минута след изпълнение на ъглов удар включилият се защитник Венцислав Василев с глава от няколко метра изпрати топката в мрежата на вратаря на гостите Ивайло Василев - 1:0 за ЦСКА.

В 22-та минута отново защитникът на ЦСКА Венцислав Василев имаше отлична проява и при негов пробив по десния фланг той бе спрян непозволено от двама защитници в наказателното поле.

Главният съдия Таско Тасков отсъди дузпа, а от бялата точка бразилецът Марсиньо бе точен - 2:0 за ЦСКА. В 30-та минута младият нападател на ЦСКА Григор Долапчиев направи резултата 3:0 след грешка на вратаря на хасковци Ивайло Василев.

В началото на второто полувреме бразилецът Марсиньо вкара втория си гол в мача след отличен извеждащ пас на влезлия като резерва национал Емил Гъргоров.

Между 57-та и 62-та минута паднаха три гола. Първо в 57-та минута Владислав Узунов с точен удар от границата на наказателното поле по тревата намали на 1:4.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на гостите Мамади Сидибе бе най-събразителен и отбеляза първия си гол като играч на ЦСКА - 5:1.

А в 62-та минута влезлият току-що на терена Димитър Алексиев открадна топката на капитана Валентин Илиев и с точен диагонален удар в далечния ъгъл на Райс Мболи отбеляза втория гол за Хасково.

В 83-та минута Емил Гъргоров изпълни далечен фаул, топката рикушира в защитник на гостите и попадна в Ивайло Чочев, който с точен удар с левия крак оформи крайния резултат - 6:2 за ЦСКА.