Трима португалски футболисти пристигнаха на проби в Сандански, като старши треньорът Филип Филипов вече ги изпробва в двустранна игра. За тях се грижи
персонално кондиционният тренор Чудомир Чокаров. Според първоначална информация тримата са братовчеди на бившия футболист на Вихрен, който от зимата премина в ЦСКА - Жозе Фуртадо.

"Ще дадем възможност и на тримата португалци да покажат на
какво са способни следващата сряда. Тогава комисия, изградена от
футболни специалисти ще се произнесе кой от тях има качества да
остане и за в бъдеще ще вземе участие в лятната подготовка на
отбора", казаха от управата на клуба.

Още отсега е уточнено, че футболистите, с които ще започне
подготвителния цикъл за новото първенство, ще бъдат събрани на
подготвителен лагер на 28 юни. Сигурното е, че отборът ще бъде
напуснат от атакуващия халф Виктор Софрониев. Усилено се говори
че ще го последва и капитанът Станимир господинов. И на двамата договорите с президента Константин Динев изтичат на края на първенството. Дори вече Софрониев е уведомил за намеренията и старши треньора Филип Филипов. Завръщането на Жозе Фуртадо в отбора на Вихрен не е сигурно. Самият футболист има оферти от страна на пет тима от България и още толкова от чужбина. Личният му мениджър ще определи окончателно коя оферта е най-изгодна.

БТА

Снимка: cska.bg