Тимът на Славия записа загуба на своя стадион още на старта на новия шампионат в "А” група. "Белите” регистрираха поражение с 0:1 от дебютанта в елита – Калиакра.

Точен бе Георги Филипов в 5-ата минута. Той засече центриране отдясно и се възползва от неубедителната намеса на вратаря на "белите" Райс Мболи. Тимът от Каварна завърши мача с 10 души, след като в 87-ата минута Антон Димитров получи втори жълт картон.

В същото време съставът на Черно море победи Пирин (Благоевград) с 2:1. В 24-ата минута Тиаго засече центриране от корнер и откри резултата. в 60-ата минута Дончо Атанасов удвои резултата. Съставът на Пирин все пак стигна до почетно попадение в добавеното време чрез Кондев. За "моряците" в мача не взе участие звездата Марио Жардел.

Отборите на Видима-Раковски и Локомотив (Пловдив) пък не успяха да се победат - 1:1. Тимът на Христо Бонев излезе напред в резултата в 60-ата минута, като точен бе Йонес Бенжелюн.Крайното 1:1 оформи резервата Николай Владинов.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google