Славия и Берое завършиха 0:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България. Така изходът от битката ще се реши другата седмица в Стара Загора, когато ще се изиграе реванша.

Противно на очакванията, домакините от Славия не успяха да наложат своето превъзходство. Те така и не създадоха кой знае колко чисти голови положения, а в края на мача имаха и претенции за дузпа. Преди почивката Радослав Василев не успя да вкара при опразнена врата, а Антонио Ливраменто улучи страничната греда. Гостите пък трябва да се сърдят на нападателя си Венцислав Христов, който профука две идеални ситуации за гол.

Първата реална голова възможност в мача беше за отбора на Берое в 6-ата минута. Пламен Крумов центрира от фаул от ляво, а Елио Мартинс не успя да насочи топката във вратата. В 22-ата минута Славия създаде първата си много добра ситуация за гол, но Радослав Василев пропусна да накаже грешка на вратаря Иван Караджов. Здравко Лазаров центрира от фаул от дясно, вратарят на гостите не беше убедителен и изпусна топката, а при добавката Василев стреля над гредата.

В 28-ата минута отново Славия можеше да стигне до попадение. Антонио Ливраменто посрещна една лошо изчистена топка от защитниците на Берое, стреля без да се бави, а вратарят Караджов само се обърна да изгледа топката. За негово щастие тя се отби в страничната греда. Двата отбора продължиха да търсят гол, а беройци изпълниха три поредни корнера. В ответната атака пък Ливраменто стреля опасно, но за радост на вратаря на зелените топката излезе в аут.

Второто полувреме също започна с атаки и в двете посоки, като най-напред Ливраменто пропусна добра възможност за Славия. В 50-ата минута при контраатака пък Венцислав Христов се забави, опита да вкара по диагонала до гредата, но топката излезе в аут.

Берое можеше да стигне до аванс в 65-ата минута, когато Венцислав Христов елиминира на скорост Даниел Златков и опита пас към Георги Андонов. Живко Желев обаче се намеси в последния момент и изчисти топката. Минута по-късно нова грешка на Златков позволи на Христов да излезе сам срещу Петков по диагонала, но ударът му от 8 метра излезе в аут.

В 74-ата минута страничният съдия Диян Вълков се обърка за момент, като вдигна флага си, след като топката попадна във Венцислав Христов, който излезе сам срещу вратаря Петков, но не успя да го преодолее. Дори и телевизионните повторения не успяха да покажат дали играч на Славия върна топката или съотборник на Христов подаде напред. Поредната опасност дойде две минути след това, но Радослав Василев не успя да вкара след пас на Чавдар Янков.

До края и двата отбора сякаш чакаха грешки на противниците си, но такива нямаше.