ЦСКА се приближи само на 3 точки от 31-ата си титла след убедителна победа над Марек с 4:0, в двубой от 26-ия кръг на „А” група. Румънският национал Флорентин Петре откри резултата в 14-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар, а бразилецът Неи удвои в 29-ата, когато бе изведен сам срещу вратаря на гостите Белчев. В 33-ата минута ЦСКА можеше да стигне до трети гол, но Гъргоров не можа да реализира от чиста позиция. До такъв се стигна 6 минути след подновяването на играта за втората част, а негов автор бе отново Неи. Крайният резултат бе оформен в 72-ата минута, когато халфът Йордан Юруков се разписа от фаул 30 секунди след влизането си в игра, на мястото на Емил Гъргоров.

Левски победи с 3:0 Пирин. Cлед 12 минути игра Николай Димитров центрира към Жеан Карлос, който засече топката и я прати в мрежата на Пирин. В 33-ата минута главният съдия Станислав Ставров отсъди дузпа за домакините, след игра с ръка на Бодуров в наказателното поле, за което той получи жълт картон. Димитров бе точен и Левски поведе с 2:0. Две минути по-късно Борислав Хазуров удари без топка Веселин Минев в центъра на терена и получи директен червен картон. Минута преди края на първата част, Зе Соарес проби отдясно в наказателното поле на Пирин, стреля с диагонален шут и направи класическа преднината на "сините".

Второто полувреме Левски отново диктуваше темпото на игра и 20 минути след подновяването на играта, резервата Лусио Вагнер подаде остро към Дарко Тасевски, бранител на Пирин изчисти топката, която попадна в Даниел Боримиров и той реализира за 4:0. В 71-ата минута Георги Сърмов получи контузия в бедрото и напусна терена, като "сините" доиграха срещата с 10 души на терена, тъй като треньорът Станимир Стоилов вече бе направил трите си смени.

Видима-Раковски и Локомотив (София) завършиха при нулево равенство

На стадион „Градски” в Ловеч за половин час спечели мача срещу Локомотив с 3:1. Манолев откри в 14-та минута, Вилфред Нифлор увеличи аванса в 23`, а Бибишков постигна класическото 3:0 в 35-та минута. В края на полувремето Мечечиев центрира отдясно и Евертон вкара за Локомотив. След почивката груб фаул на Том срещу Даксон принуди Ристосков да покаже единствения жълт картон в мача. Агенция "Фокус"