Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 1:2 от връстниците си от Полша на старта на квалификационния кръг за Евро 2013. "Дружина полска" изтръгна трите точки в Сливен с гол в добавеното време в мач, в който "лъвовете" доминираха тотално.

В края на двубоя в редиците на българите се наложиха и две принудителни смени – Алеко Алеков и капитанът Антонио Вутов, получиха травми. Първото положение в срещата бе за България.

В деветата минута Емил Стоев подаде към съименника си Петров, но шутът на халфа на Пирин 2001 бе блокиран. Поляците откриха при първото си влизане към вратата на "лъвовете". Нисичкият капитан Гжегош Томашевич засече с глава центриране отдясно и изпрати топката в долния десен ъгъл на Станислав Димитров.

В 28-ата минута след двойно подаване с Антонио Вутов Кирил Десподов стреля, но защитник на "дружина полска" застана на пътя на топката. Секунди по-късно Мики Орачев открадна топката в нашата половина и стигна с рейд до наказателното поле на Полша.

Левият защитник на българите напредна още няколко метра и отправи шут, спасен от Максимилиан Стрижек. След ъгловия удар Десподов отправи удар, който бе блокиран, за да се стигне до нов корнер. При изпълнението му Чавдар Ивайлов качи топката на главата на Владимир Айтов, който изравни – 1:1. В 35-ата минута Павел Столарски изведе Патрик Парол на удобна позиция, но ударът на Парол не затрудни Станислав Димитров.

В началото на втората част Антонио Вутов проби и след разбъркване топката се озова в Чавдар Ивайлов, но с десния крак той стреля над вратата. Отново Ивайлов, но с левия крак, шутира неточно в 52-ата минута. В 56-ата пък Кирил Десподов избяга от защитата на поляците след дълго подаване на Серкан Юсеин, но отправи слаб удар.

В 65-ата минута Стрижек изби хубаво изпълнен пряк свободен от Чавдар Ивайлов, като топката влизаше под гредата преди намесата на полския вратар. През цялото второ полувреме Полша не застраши вратата на Станислав Димитров. Във втората минута на добавеното време Владимир Айтов не изчисти добре с глава, Томашевич открадна топката, нахлу в пеналта и подаде успоредно на вратата към Павел Столарски. Халфът отправи силен удар по земята, с който донесе победата на "дружина полска".

Следващият мач на България е в неделя от 18 часа, като техен съперник в Стара Загора ще бъде Испания.