Лидерите в Западната "Б" група Пирин-Благоевград и Видима-Раковски записаха домакински победи в днешните мачове от 20-ия кръг на надпреварата. "Зелените" бяха категорични срещу Спартак (Плевен) - 3:0. Две попадения за Пирин-Бл вкара талантливият нападател Веселин Стойков (8 и 70). Другото попадение вкара Андрей Стоев (31).

Вторият в таблицата Видима-Раковски запази дистанцията си от 4 точки с лидера след труден успех над Монтана. Борислав Дичев откри за севлиевци в 43-ата минута, но дузпа, реализирана от Мирослав Антнов (53), възстанови равенството. В 72-рата минута Иван Мекиков осигури победата.

Третият в подреждането Пирин (Гоце Делчев) стигна само до 0:0 с Миньор (Перник) и по този начин изостана с цели 8 точки от Видима-Раковски. Друго безголово реми сътвориха отборите на Чавдар и Локомотив (Мездра) в Бяла Слатина.

Във Велико Търново Етър-1924 обърна Миньор (Бобов дол) до 2:1. Мартин Миладинов откри за отбора от миньорския град в 65-ата минута, но секунди по-късно се оказа антигерой за своите, след като бе изгонен за втори жълт картон. Последният четвърт час Етър-1924 стигна до трите точки, като победният гол отбеляза Мариян Генов от дузпа в 89-ата минута. Друга дузпа пък донесе успеха на Хебър над Белите орли в Пазарджик. Точен в 38-ата минута бе Спас Гигов.

Утре е последният мач от кръга между Велбъжд и Вихър в Кюстендил. Шест кръга преди края на първенството в западния ни втори ешелон Пирин-Бл и Видима-Раковски са със сигурни първи позиции в подреждането. В дъното на таблицата е доста по-гъсто, след като последният Хебър се измъкна от зоната на изпадащите със спечелените 3 точки днес. Последен вече е Монтана с 19 точки. Непосредствено пред тима са отборите на Локомотив (Мездра) и Миньор (Бобов дол) с точка повече. От втория ешелон изпадат 2 отбора.