Общо 1250 полицаи ще охраняват дербито между Левски и ЦСКА от 11 кръг на "А" група. Органите на реда ще разположат своите служители в националния стадион "Васил Левски" и в радиус около един километър около съоръжението.

Вратите на стадиона в събота ще бъдат отворени в 15.30 часа, а от полицията призоваха феновете да бъдат на стадиона по-рано, за да преминат обичайната полицейска проверка.

Освен това ще има засилено полицейско присъствие и в отделните квартали.

"Мобилизирани са всички сили на СДВР", поясни главен комисар Антон Златанов, началник на групата за охрана на спортните мероприятия и превенция на спортното хулиганство съм СДВР.

Очаква се на дербито между Левски и ЦСКА да присъстват близо 15 хиляди зрители. Вратите на националния стадион ще бъдат затворени около половин час преди началото на мача.

"Проведохме срещи с представители на фенклубовете и на ръководствата на двата отбора. Подаваме ръка на феновете, но предупреждаваме, че всеки, който наруши реда ще си понесе последствията. Работата на някои колеги ще започне още от сутринта и ще завърши след 22 часа", коментира Златанов.

Създадена е и организация да не се смесват агитките на двата отбора в превозните средства на Градския транспорт.
 .