Бургаският Нафтекс победи като гост Марица (Пловдив) с 1:0 и излезе начело във временното класиране на Източната Б група. Единственото попадение в срещата стана дело на Любомир Любенов в 57-ата минута. Първото сериозно положение в мача бе пред вратата на гостите. В 21-ата минута Христов излезе сам срещу Свилен Симеонов, но ударът му излезе в аут. Две минути по-късно младежкият национал Любомир Божинов не успя да засече центриране в полето на пловдивчани. Таранът на Нафтекс Ивайло Паргов претендираше за дузпа в 29-ата минута, но съдията замълча. Секунди преди края на полувреме Симеонов спаси опасен удар на Коларов от гостите. Решителното попадение в срещата падна след центриране от корнер вдясно от вратата на Марица. Любенов засече кълбото с глава и донесе трите точки на тима от Бургас.

МАРИЦА – НАФТЕКС 0:1
0:1 Любенов (57)

Марица: Акалски, Банев, Иванов, Крачунов (76-Димов), Николов, Апостолов, Стефанов, Байрев (57-Лазаров), Христов, Манчев, Коларов (66-Димитров)

Нафтекс: Симеонов, Бонев, Дамянов, Зафиров, Ценов (80-Петров), Караканов, Любенов (78-Младенов), Божинов (67-Алдев), Валериев, Тодоров, Паргов