В отложена първа 1/16-финална среща за Купатана България Лудогорец победи Дунав (Русе) с 4:1 на стадион "Лудогорец арена" и взе солиден аванс от три гола преди реванша.

В 16-ата минута Мичел Бурзорг проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където бразилецът Мишел Платини с крак засече топката в мрежата - 1:0 за Лудогорец. В 34-ата минута след изпълнение на корнер бразилецът Мишел Платини подаде топката с глава към другия бразилец Марселиньо, който увеличи резултата - 2:0 за Лудогорец.

В 56-ата минута след изпълнение отново на ъглов удар френският защитник на домакините Александър Барт с глава направи резултата 3:0. В 65-ата минута капитанът на гостите Диян Димов с удар от около 25 метра намали на 3:1. В 76-ата минута след разбъркване в наказателното поле на русенци влезлият като резерва преди пет минути Дани Абало на празна врата направи 4:1 за Лудогорец, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Драгомир Драганов.