Локомотив (София) загуби с минималното 0:1 от петкратния шампиона на Узбекистан Буньодкор в контролна среща по футбол, играна в турския курорт Анталия.

Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме. В 66-ата минута след поредното изпълнение на ъглов удар Вохид Шодиев с глава изпрати топката в мрежата на българския отбор - 1:0 за Буньодкор.

Локомотив на два пъти бе близко до отбелязване на гол
от идентични положения. В 6-ата минута бразилецът с български паспорт Маркиньос стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В 80-та минута Маркиньос отново изпълни отлично фаул, но вратарят на шампиона на Узбекистан бе на висота и спаси.

Белгиецът Раул, който е на проби в Локомотив, получи контузия в края на мача.

Локомотив започна в следния стартов състав: Митрев, Дюлгеров, Иванов, Бранеков, Хаджиев, Том, Махамат, Димитров, Маркиньос, Гаел, Раул