Шампионът Литекс победи Вихрен с 2:0 в контролен мач игран на градския стадион в Сандански. Още в 5-та минута след удар на младия нападател Георги Миланов и последвало разбъркване пред вратата на домакините топката попадна в сенегалеца Папе Алиуна Диуф, който от непосредствена близост откри резултата - 1:0 за Литекс.

След час игра Николай Бодуров вкра много красив гол за 2:0. Той се рзписа след ефектна задна ножица след центриране в наказателното поле на Вихрен.

Старши треньорът на тима от Ловеч Любослав Пенев започна със следния стартов състав: Голубович, Бодуров, Барт, Николов, Занев, Ненем, Сандриньо, Диуф, Том, Миланов, Цветанов. През второто полувреме Любослав Пенев смени почти целия състав.