Литекс излезе победител в едно от дербитата на 1/16-финалите на купата на България. Ловчанлии победиха с 2:0 в реванша с Локомотив (Пловдив) като домакини и се класираха за следващия етап на надпреварата.

Домакините имаха пълно преимущество и спечелиха общия двубой след 0:0 в Пловдив в първия мач.

Литекс откри в 13-ата минута, когато крилото Армандо Ваюши центрира за Исмаил Иса, а нападателят заби поредния си гол за ловчанлии.

В 29-ата минута Николай Дюлгеров удари с лакът Васил Божиков и му отвори аркада, но на футболиста на пловдивчани бе показан само жълт картон.

До почивката Литекс изпусна нови положения, но гол в Ловеч не падна. Втората част започна с уникален пропуск на Ваюши и Цветанов. Първият би в дясната греда след грешка на Кавдански, а след това топката се върна при втория, който нацели лявата греда. След това футболистите на Локомотив изчистиха топката.

Срещата бе решена в 79-ата минута, когато Кавдански фаулира за дузпа Галин Иванов. Георги Миланов бе точен от бялата точка и оформи крайното 2:0.