Левски победи с 3:0 Ботев в Пловдив в дербито на 25-ия кръг на "А" група.

Първият гол падна още във 2-ата минута. Зе Соареш проби, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му бе избит от Тошев, топката попадна у Карлош, който отклони към Николай Димитров. Юношата на столичани също опита удар, който бе париран на голлинията. Така дойде ред и на Мирослав Иванов да опита късмета си. При третия изстрел към вратата на Ботев, топката най-сетне се оплете в мрежата – 1:0.

В 26-ата минута Николай Димитров стреля от воле след центриране на Зе Соареш отдясно, но не сполучи да покачи резултата. В 34-ата минута Йордан Минев вкара гол, който бе отменен заради засада. Георги Христов намери своя съотборник, който обаче бе на два метра зад защитата на софиянци.

В 50-ата минута Левски поведе с 2:0. Влезлия на мястото на Н. Димитров на почивката Жоазиньо центрира от корнер, Живко МИланов бе оставен непокрит от защитата на Ботев и спокойно удвои резултата. В 72-ата минута Даниел Божков фаулира в наказателното поле Жеак Карлош и съдията посочи бялата точка. Жоазиньо застана зад топката и покачи резултата на 3:0. Агенция "Фокус"