Левски постигна първа победа пред собствена публика на стадион "Георги Аспарухов" през този сезон. Това обаче стана в първата среща от 1/16-финалите на Купата на България и то срещу аутсайдера в "А" група Пирин (Гоце Делчев). Все пак "сините" стигнаха" до изразителен успех и надделяха над съперника с 4:0.

Славиша Йоканович даде шанс като титуляри да започнат две от скорошните нови попълнения Горан Блажевич и Димитър Макриев, а като резерва се появи и Ларсен Туре.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута с попадение на Антонио Вутов. Младокът направи отлично двойно подаване с Владимир Гаджев в наказателното поле и от близка дистанция реализира за 1:0.
В самия край на първото полувреме, в 44-ата мин., бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Макриев, а от бялата точка Гари Родригес бе точен за 2:0.

През втората част темпото, което така или иначе не бе особено бързо, малко спадна, но въпреки това "сините" стигнаха до още толкова голове. В 73-ата мин. Ларсен Туре центрира отдясно, Димитър Макриев стреля с глава, топката срещна първо странична греда, разходи се по голлинията и се удари и в другата греда и чак Илиян Йорданов успя да я засече и да я вкара за 3:0. Крайният резултат бе оформен в 87-та минута, когато Нуно Пинто навлезе в наказателното поле успоредно на голлинията, пусна прецизен пас на земя към открития Борислав Цонев и 18-годишният юноша, който се появи като резерва, вкара за 4:0 и записа първото си попадение в официален мач за представителния отбор на Левски.

Пирин завърши срещата с човек по-малко, след като в 90-ата мин. Мартин Газиев получи втори жълт картон.

Така Левски си осигури комфортен аванс преди реванша в Гоце Делчев, който ще се играе след повече от месец на 23 октомври.