Шампионът Литекс се класира за следващия кръг на турнира за Купата на България. Тимът на Любослав Пенев победи Черноморец (Балчик) с 2:1 като гост в мач от 1/16-финалите на надпреварата. Най-сериозното положение през първата част бе в 34-ата минута, когато Дока откри резултата.

Той вкара топката в долния десен ъгъл на вратата,  пазена от Теменлиев. Още в началото на втората част реферът Антон Генов, който ръководи мач на "оранжевите" за първи път от две години насам, отсъди дузпа за Черноморец (Балчик). Нарушението бе отсъдено, след като Илия Миланов събори в наказателното поле Ангелов.

Задачата да изпълни наказателният удар се падна на Цветомир Валериев, но ударът му мина в страни от вратата. Все пак играчите на Черноморец (Балчик) стигнаха до гол. В 78-ата минута Борислав Павлов бе оставен сам и той не сгреши за 1:1, реализирайки попадението с глава.

Момчетата на Любослав Пенев все пак успяха да се класират напред с гол на Брату в продължението на двубоя. Атаката започна от Том, който намери Христо Янев. Националът подаде на Брату, който не сгреши.