Стадион "Българска армия" ме посреща студено. Студено е и в кабинета на Емил Костадинов. Екзекутора на петлите обаче е готов за откровен разговор.
- Какъв е проблемът на ЦСКА?
-Проблем е, че не играем добре. Имаме резултатите, но. . .
- Има ли проблем, има и причина. Коя е тя?
-Говорихме с играчите след мача с Черно море в събота. Смятам, че те подценяват някои срещи. Затова и играем на приливи и отливи.
- Има ли различия между теб и Стойчо Младенов?
-Като имаме различия, ние с него си ги решаваме на четири очи. Не чрез медиите. Работим професионално.
- Вярно ли е, че си имал твой списък за лятна селекция, който не е бил приет?
-Не.
- Трябва ли да имаш повече власт? Особено за селекцията?
-Като спортно-техническо лице си изпълнявам задълженията. Старши-треньорът ми представя списък и аз го придвижвам. Бях уведомен за всички играчи, които дойдоха в ЦСКА.
- Кой носи отговорността? Има ли колективна безотговорност в ЦСКА?
-Наистина, трябва да се носят по-конкретни отговорности...
- Ето пример - селекцията. Провал ли е тя и кой е отговорен?
-С изключение на Неи, другите не задоволяват. В най-голяма степен Амунике. Той обаче реши два мача. Но всичките са с качества. Проблемът е, че не ги показват. А мина достатъчно време. Трябваше вече да са се адаптирали.
- Търсите ли вече отбори на част от привлечените през лятото?
-Проблемът е, че трудно ще продадеш някой, който играе слабо. С изключение на Неи. Има време обаче да се докажат. Чакаме Гарсес - все пак той изтърпя и наказание, но има още мачове.
- Източват ли се парите на Митал с направените трансфери? Вярно ли е, че всичко е заради комисионите? Отговори ми, ако искаш...
-Няма проблем. В ЦСКА има яснота за какво се харчат парите на президента, на собственика. А и повечето играчи ги взехме като свободни агенти.
- В събота Александър Томов каза, че ще ходи до Бразилия да харчи пари за нови играчи...
-Аз съм готов с предложение за трима нови футболисти. Ще говоря за тях с ръководството.
- Откъде ще дойдат те?
-Най-вероятно от чужбина.
Ивайло Славейков, "Тема Спорт"

