На изключително трудния терен във Варна, местният Спартак постигна първата си домакинска победа през настоящия сезон, след като се наложи над Берое с 1:0. Голът отбеляза Георгиев, който се възползва от грешка на стража на гостите Беконо и в 77-та минута отбеляза единственото попадение в срещата.
Двубоят се игра пред непрекъснат дъжд и вятър, което разкаля терена и допълнително утежни действията на футболистите.
Логично мачът започна с натиск на домакините от Спартак, които до 15-та минута изпъснаха две добри положения за гол. Първо шут на Боян Илиев, не бе отразен много добре от Беконо, но добавката на Жеков не се получи и резултатът остана 0:0. Малко по-късно нов удар, този път на сърбина Иванович, бе спасен от стража на гостите. Берое също създаде няколко положения, но те бяха пропилени от техния нападател Митев.
През второто полувреме Спартак отново бе по-добрият тим, но няколко сериозни пропуска на нападателите задържаха нулевото равенство чак до 77-та минута, когато "соколите" успяха да поведат. Противно на очакванията малко след като откриха резултата, варненци се прибраха в своята половина и предоставиха изцяло инициативата на гостите. Равенството висеше на косъм, но в 91-та минута стражът на домакините Цанков спаси удар от 4 метра на Герасим Заков, с което запази крехката преднина на Спартак.

СПАРТАК ВАРНА - БЕРОЕ 1:0