ЦСКА може да си върне халфа Стефан Джилио, който игра преди време на „Армията”, разбра Sportal.bg. Малтийският национал в момента е футболист на Слиема Уондърърс в родината си, но договорът му изтича в края на сезона и той няма намерение да го подновява. В събота Джилио вкара 2 гола за победата над Мсида с 3:0 в полуфинал за Купата на Малта, а след срещата заяви, че финалът с Ла Валета вероятно ще е последният му мач за тима. 28-годишният полузащитник заяви, че има оферта от България и по всяка вероятност ще я приеме.


""Джилио се справя най-добре като дефанзивен халф, а именно на този пост ЦСКА изпитва сериозни проблеми. През есента на този пост действаше босненският национал Сергей Якирович, но той бе продаден в австрийския Пашинг. На негово място „армейците” взеха Даниел Моралес от Черно море. Бразилецът изигра няколко мача, но след идването на Стойчо Младенов бе закотвен на резервната скамейка и със сигурност няма да остане в клуба.
Стефан Джилио дойде в ЦСКА през пролетта на 2000 година от Ла Валета, но след кратък престой бе отпратен. Халфът бе доведен повторно година ""по-късно, заедно с друг национал на Малта – Чъкс Нвоко. За разлика от тъмнокожия нападател, Джилио бързо се наложи и стана един от любимците на „червената” агитка. Нещастно за него се оказва едно от дербитата с Левски, в което след сблъсък с Георги Иванов – Гонзо, къса коленни връзки и е аут почти 7 месеца. След възстановяването си изнася поредица от добри мачове, но Стойчо Младенов решава да го преотстъпи, а след това и продаде на Локо (София). При „железничарите” Джилио е далеч от познатата си форма и това води до завръщането му в Малта. 

Стефан Джилио като футболист на ЦСКА:

За първенство: 24 мача и 6 гола
За Купата на България: 3 мача и 2 гола
В евротурнирите: 4 мача и 2 гола

КРАСИМИР ГЪЛЪБОВ